تبلیغات
به سوی ظهور - طرح اسراییل برای محو موجودیت فلسطین
به سوی ظهور

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

طرح اسراییل برای محو موجودیت فلسطین

قدس (العالم) ـ منابع رسانه ای در رژیم صهیونیستی، از نقشه ای جدید برای محو موجودیت فلسطین و پایان دادن به كشمكش ها با فلسطینیان پرده برداشتند.به گزارش دوشنبه خبرنگار العالم از قدس ، بر اساس این نقشه ، مناطق فلسطینی موسوم به ( ج ) به اراضی اشغالی تحت سلطه رژیم صهیونیستی الحاق می شود و فلسطینی ها حكومتی خودگردان با اختیارات محدود خواهند داشت و برای الحاق غزه به مصر در آینده نیز زمینه سازی لازم صورت خواهد گرفت.

بر پایه این گزارش ، طراح این نقشه ، نفتالی بنت ، مشاور سابق بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مدیر كنونی شهرك های صهیونیست نشین است.

بر اساس این نقشه ، مجموعه مناطق موسوم به ( جیم ) به رژیم صهیونیستی الحاق می شود. این مجموعه مناطق بیش از 60 درصد از اراضی كرانه باختری را شامل می شود و بر پایه همین طرح باریكه غزه بر اساس طرحی برنامه ریزی شده به مصر الحاق می شود و به این ترتیب حق بازگشت برای همیشه به فراموشی سپرده خواهد شد و تنها حقی كه فلسطینی ها خواهند داشت، حكومت خودگردان با اختیارات محدود خواهد بود.

با این كه این طرح در عرصه بین المللی پذیرفته نخواهد شد اما بنت معتقد است این راه حل به مثابه قرار دادن جامعه جهانی در برابر عمل انجام شده خواهد بود كه می توان در آینده آن را تثبیت كرد.

"جمال جمعه" از فعالان ستاد مردمی مقابله با شهرك سازی و ساخت دیوار حایل به شبكه خبری العالم گفت: نفتالی بنت یك صهیونیست نژادپرست است كه همواره طرفدار راه حل های نژادپرستانه بوده است. راه حل هایی كه در نهایت به كوچاندن فلسطینی ها می انجامد.

وی افزود: اختصاص 60 درصد از اراضی كرانه باختری برای ایجاد شهرك های صهیونیست نشین و به جا ماندن تنها 40 درصد از كرانه باختری برای فلسطینی ها به این معنی است كه در آینده نه چندان دور دیگر اثری از فلسطینی ها در این سرزمین نخواهد بود.

طرح بنت در واقع به ایده هایی محض محدود نمی شود بلكه طرحی همه جانبه برای عملی سازی در سطح میدانی است ، در حال حاضر هر روز بخشی از اراضی كرانه باختری به بهانه ساخت دیوار حایل و شهرك سازی مصادره می شود و باریكه غزه نیز روز به روز از نظر سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی به مصر نزدیك تر می شود.

این در حالی است كه فلسطینیان یك سال است كه سرگرم تشكیل دولت و كابینه ای هستند كه هنوز متولد نشده است و عرب ها بدون اینكه اقدامی عملی صورت دهند همواره با شمشیر زبان ندا در می دهند كه ای قدس ما می آییم.

عمر الغول مشاور نخست وزیر فلسطین در رام الله در این زمینه به شبكه العالم گفت: اگه درصدد بازگرداندن اعتبار به مساله فلسطین و زنده كردن آرمان های ملی و وحدت اراضی و ملت فلسطین باشیم باید اوضاع را به سمت مثبت سوق دهیم و از منافع شخصی و حزبی درگذریم.


درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : نسیم سحر

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان