تبلیغات
به سوی ظهور - وزیر اطلاعات اسرائیل: سقوط اسد خواسته دیرین اسرائیل است* سند
به سوی ظهور

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

وزیر اطلاعات اسرائیل: سقوط اسد خواسته دیرین اسرائیل است* سند

در حالی که در چند ماه اخیر با گوشه و کنایه سخنان مسئولان اسرائیل مبنی بر کمک و علاقه به سقوط اسد را شنیده بودیم، ولی این بار وزیر اطلاعات اسرائیل به این موضوع تصریح نمود.


سایت "رادیو اسرائیل" (Radio Esrael) روزگذشته 26 فوریه (7اسفند) در خبری از کمک ضمنی و علاقه دیرین رژیم اسرائیل برای سقوط نظام اسد در سوریه پرده برداشت.
سایت فوق در این زمینه نوشته است: «وزیر اطلاعات اسرائیل، دان مریدور گفت: برافتادن رژیم پرزیدنت بشار اسد در سوریه نه تنها موجب رهایی مردم آن کشور خواهد شد، بلکه محور تهران – دمشق را نیز درهم می شکند و با منافع اسرائیل نیز همخوانی دارد. او که در مصاحبه با رادیوی ارتش اسرائیل سخن می گفت افزود: "در هم ریختن محور اسد – احمدی نژاد و محور تهران – دمشق، به سود اسرائیل نیز خواهد بود". 
وزیر اطلاعات افزود: ما در عمل می بینیم که تقریباً همه کشورهای عرب علیه رژیم خاندان اسد موضع گرفته اند و باید منتطر شد و دید که این جریان چه هنگام و چگونه به پایان خواهد رسید.»
وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در حالی از مخالفت اعراب با سوریه سخن می گفت که اشاره ای به در خواست غرب و آمریکا برای انجام این کار را اعلام نکرده است. همچنین قابل ذکر است که جامعه جهانی به مواضع مستقیم رژیم اشغالی نسبت به ایران واکنش نشان نمی دهد اما به فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران به چشم بمبی در حال انفجار می نگرد.
سایت فوق در ادامه آورده است: «در ماه های اخیر ارزیابی شده بود که رژیم اسد در سوریه ممکن است در تلاش برای خنثی کردن اعتراضات مردمی، به یک تهاجم نظامی علیه اسرائیل دست بزند. ولی وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی گفت: چنین احتمالی بسیار ضعیف است و بعید می نماید که رژیم اسد چنین قصدی داشته باشد. او افزود: در هر حال، ارتش اسرائیل برای رویارویی با هرگونه تهاجم، از آمادگی کامل برخوردار است.»
به نظر می رسد انتشار مصاحبه هایی که به فضای ضد حاکمیت در سوریه ختم می شود یکی از مهم ترین سناریو های رسانه های غربی در شرایط کنونی باشد. در این میان کارشناسان عقیده دارند، روی پا ماندن اپوزیسیون سوری تا این لحظه فقط به علت دریافت کمک های مالی و نظامی به ویژه از غرب و اسرائیل بوده است. و این تحلیل نشانگر عدم اپوزیسون در سوریه و حضور مخالفان غربی در غالب این اپوزوسیون می باشد.

 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : نسیم سحر

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان