تبلیغات
به سوی ظهور - 64 روز اعتصاب غذای شیخ خضر عدنان در زندان های رژیم صهیونیستی
به سوی ظهور

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

64 روز اعتصاب غذای شیخ خضر عدنان در زندان های رژیم صهیونیستی
در سکوت مطلق سران اعراب؟!!!! و مدعیان حقوق بشر:


DataFiles\Cache\TempImgs\2012\1\News_1390_Esfand_7_1_1_1_300_0.jpgجهاد اسلامی فلسطین: مقاومت در قبال تجاوز احتمالی صهیونیست ها دست بسته نخواهد بود


*شیخ خضر عدنان کیست؟


*انتقاد همسر شیخ عدنان از سکوت سران عرب و تشکر از سید حسن نصرالله...

*صلیب سرخ به شرط شکستن اعتصاب شیخ ؛ اجازه ملاقات را صادر می نماید؟!!!!

*فتاوای عجیب و غریب برخی از علماء برای شکستن مقاومت شیخ در برابر صهیونیست ها...

*تظاهرات مردم ترکیه در همبستگی با شیخ خضر عدنان از رهبران اسیر جنبش جهاد اسلامی

*رهبر اسیر جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر تداوم اعتصاب غذا در زندان الجمله صهیونیست ها

*سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله : اگر "خضر عدنان" یک اسرائیلی بود آیا جامعه بین المللی آنگونه که اکنون با ما درباره آن برخورد می‌کند، با رژیم صهیونیستی برخورد می‌کرد، کسی که هم اکنون در آستانه مرگ قرار گرفته و خواسته‌های برحقی دارد، آیا واقعا اگر او یک اسیر اسرائیلی در دست یکی از گردان‌های مقاومت بود، رهبران جهان عرب برای فراهم کردن تضمین‌ها و حصول اطمینان از سلامتی وی وارد عمل نمی‌شدند؟....


شیخ خضر عدنان کیست؟  
1390/11/29


او از 18 دسامبر 2011 تا به امروز که تقریبا 63 روز از بازداشتش می گذرد لب به غذا نزده است

9f.jpg
ولادت

خضر عدنان محمد موسی در سال 1978 (24-3-1978) در روستای عرابه در استان جنین  در یک خانواده ای مجاهد و شهید پرور به دنیا آمد. وی دارای دو برادر و یک خواهر است. متاهل و دارای دو فرزند دختر یکی چهار ساله و دیگری 5/1 ساله می باشد.
وی مقطع ابتدایی رادر مدرسه ابتدایی عرابة للبنین گذراند و مقطع راهنمایی را در مدرسه ابوجهاد به پایان رساند.
وی در سال 2001 از دانشگاه بیرزیت واقع در کرانه باختری رود اردن موفق به اخذ مدرک لیسانس در رشته ریاضیات اقتصادی شد. در سال 2004 در همین دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد پذیرفته شد اما به سبب بازداشت توسط اشغالگران صهیونیست نتوانست ادامه دهد.

مسیر جهادی

وی از اولین افراد در روستایش بود که همزمان با تاسیس جنبش جهاد اسلامی در اوایل دهه هشتاد قرن بیستم به این جنبش پیوست. و در واقع از اولین موسسین این جنبش فلسطینی در کرانه باختری نیز محسوب می شود. وی همچنین به عنوان دبیرکل انجمن اسلامی دانشگاه  بیرزیت تعیین شد و در سال 1998 در انتخابات این انجمنبه پیروزی رسید.
 
عدنان همچنین از ناحیه جنبش جهاد اسلامی عضو کمیته نیروهای ملی اسلامی استان جنین نیز است. وی را به عنوان سخنگوی جنبش جها د اسلامی در کرانه باختری نیز می شناسند. همین امر باعث شده بود او چندین بار از سوی اسراییلی ها و نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین تحت تعقیب قرار گیرد.
 
وی همچنین  رهبری اعتراضات علیه نخست وزیر فرانسه لیونل ژوسپین را به هنگامدیدارش از دانشگاه بیرزیت در سال 2000 را برعهده داشت. این اعتراضات علیه سخنان ژوسپین مبنی براینکه عملیات های حزب الله لبنان تروریستی است صورت گرفت. در این اعتراضات فلسطینی ها با تخم مرغ و گوجه فرنگی گندیده به وی حمله کردند. در پی این اعتراضات او توسط نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان بازداشت و دو هقته در زندان اریحا زندانی شد.

نیروهای رژیم اشغالگر قدس در پی فعالیت های شیخ خضر عدنان بارها وی را بازداشت و روانه زندان کردند که این اسارت ها به شرحزیر است:

*   11/3/1999 – 8/7/1999          [4 شهور]
* 29/11/2000 – 5/11/2001       [11 شهور]
* 14/12/2002 – 11/12/2003     [12 شهر]
* 3/5/2004 – 11/4/2005          [11.5 شهر]
* 12/3/2008 – 11/9/2008        [6 شهور]


- در تاریخ 31 می 2011  اشغالگران صهیونیست تلاش کردند وی را در خانه اش بازداشت کنند اما نتوانستند.
- وی همچنین بارها توسط نیروهای تشکیلات خودگردان دستگیر و روانه زندان شد.که آخرین بار آن در سال 2010 بود که 12 روز در زندانهای این تشکیلات زندانی شد.
- وی همچنین بارها در زندانهای صهیونیستی در اعتراض به وضعیتش دست به اعتصاب غذا زده است.  اخرین بار که او دست به اعتصاب غذا زد در سال 2005 و نه روز به طول انجامید.
بازداشت اخیر


شیخ خضر عدنان در تاریخ  17/12/2011  ساعت سه بامداد در منزلش واقع در روستای عرابه در استانجنین به دست اشغالگران صهیونیست دستگیر شد. از زماانی که شیخ  را به مرکز بازداشت الجلمه انتقال دادند تا به امروز او در اعتراض به بازداشت غیر قانونی اش دست به اعتصاب غذا زده است. هیچیک از نهادهای حقوق بشری تاکنون نسبت به  دوماه اعتصاب غذای این اسیر فلسطینی که گفته می شود از وضعیت جسمانی بسیار وخیمی برخوردار است واکنشی نشان نداده است.
او از همان زمان تاکنون لب به غذا نزده است.
در سوم ژانویه سال 2012 وی به دادگاه زندان عوفر انتقال داده شد و قاضی دادگاه حکم بازداشت اداری او به مدت چهار ماه را به وی تقدیم کرد.انتقاد از سکوت سران عرب و تشکر از سید حسن نصرالله  
1390/11/29
همسر شیخ خضر عدنان در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار بخش عربی خبرگزاری قدس (قدسنا) مطرح کرد

 همسر شیخ خضر عدنان اسیر فلسطینی که از 63 روز پیش تا کنون در اعتراض به اسارتش در زندانهای صهیونیستی دست به اعتصاب زده است از سکوت سران عرب و نهادهای حقوق بشری جهان در قبال وضعیت همسرش به شدت انتقاد کرد.رنده عدنان در گفتگویی تفصیلی با خبرنگار بخش عربی خبرگزاری قدس (قدسنا) با تشریح وضعیت بسیار وخیم جسمی شیخ خضر عدنان و در عین حال روحیه بسیار بالای او در ادامه مقاومت علیه اشغالگران صهیونیست گفت:

همسر خضر عدنان اسیر فلسطینی افزود: متاسفانه برخی علما اخیرا فتوای عجیب و غریبی نسبت به اقدام همسرم صادر کرده اند مبنی براینکه اعتصاب غذای او حرام است این فتواها به طور گسترده ای در اینترنت پخش شده و زندانبانان صهیونیستی نیز به دست شیخ رسانده اند.

رنده عدنان ادامه داد: همسرم طی این 63 روز مثل شمع لحظه به لحظه اب می شود. این زمان مدت کمی نیست . همسر اسیرم در دستان جلادان صهیونیستی تنها مانده است و ما انتظار داریم کشورهای اسلامی اقداماتی را برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی انجام دهند. همه ما مسلمانان همانند یک جسم هستیم و باید در کنار هم قرار بگیریم.   

رنده عدنان ادامه داد: متاسفانه طی دو ماهی که از اعتصاب غذای همسرم می گذرد به غیر از سید حسن نصرالله (که خداوند نگهدارش باشد) هیچ شخصیت عربی با شیخ خضر اعلام همبستگی نکرده است. متاسفانه شخصیت هایی در اراضی اشغالی سال 48 برای شیخ پیغام داده اند که اعتصاب غذای تو حرام است و باعث هلاکت تو خواهد شد بنابراین از این کار دست بردار. این پیغامها در حالی است که اعتصاب غذا تنها ابزاری است که او می تواند از طریق آن در برابر جلادان صهیونیست بایستد بلکه بتواند حقش را بگیرد.

وی تصریح کرد: شیخ خضر تنهااز خودش دفاع نمی کند بلکه او از همه اسرا و تمامی بازداشت شدگان اداری دفاع می کند. او از کرامت انسان مسلمان دفاع می کند.

وی درادامه در باره وضعیت کنونی شیخ خضر عدنان و اینکه در حال حاضر در کجا باز داشت است گفت: همسرم اکنون با دست و پاهای بسته در بیمارستان الزئیف در صفد واقع در شمال فلسطین اشغالی است. او از زمانی که دست به اعتصاب غذا زده است 45 کیلو وزن کم کرده است و همچنان 63 روز است که به غیر از اب  لب به هیچ غذایی نزده است. اتاقی که برای او در بیمارستان انتخاب کرده اند شبیه به زندان است . او هیچ مداوایی را از سوی صهیونیستها و مدیریت بیمارستان نمی پذیرد. فقط برخی معاینات توسط یک دکتری به نام "مایک" که از پرسنل صلیب سرخ است بر روی وی انجام گرفته است.

رنده عدنان در ادامه گفت: بیمارستانی که خضر عدنان در او بستری است توسط تعداد زیادی از نیروهای صهیونیستی شدیدا محاصره شده است. از دروازه ورودی بیمارستان تا دم در اتاق پلیس اسراییل حضور  دارد و حتی اتاق محل بستری همسرم پر است از نیروهای امنیتی شاباک و سازمان اطلاعات رژیم اشغالگر که همه آنها مسلح هستند. مامورین محافظ او را هر روز تغییر می دهند تا مبادا علاقه ای بین شیخ خضر و نظامیان اسراییلی بوجود آید. نیروهای امنیتی اسراییل پیش چشمان شیخ می خورند بدون اینکه مراعات حال او را بکنند.

وی در ادامه تصریح کرد: شش هفت روز پیش وقتی موفق به دیدارش شدم به ما گفت که احساس درد شدیدی در شکمش خصوصا در روده کوچکش می کند که او را بسیار اذیت کرده است.

همسر خضر عدنان در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا سازمانهای حقوق بشر فعالیتی برای آزادی یا بیان رنجهای شیخ خضر عدنان و رساندن این رنجها به گوش جهانیان انجام داده اند یا خیر؟ پاسخ داد: نهادهای حقوق بشری منطقه ای و بین المللی تا 35 امین روز اعتصاب غذای شیخ عدنان هیچ واکنشی نسبت به آن نشان ندادند . بعد از آن هم همدردی های آنان بیشتر منحصر به دیدار وکلا با خود شیخ می شد و همچنین دیدار با ما و اطلاع از اینکه خانواده وی نمی توانند با او دیدار کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درخصوص مشکلاتی که وی برای دیدار با همسرش با آن مواجه می شود اظهار داشت: همواره ما را از دیدار شیخ به بهانه های امنیتی محروم کردند و اعلام می کردند که شما خطر امنیتی علیه اسراییل محسوب می شوید.  می گفتند شما مجاز به ملاقات با او نیستید زیرا او دست به اعتصاب غذا زده است و کسی هم که دست به اعتصاب غذا می زند هیچ حقی ندارد.

رنده عدنان در باره اینکه ایا از سوی هیچ نهادی پیشنهادی ، تطمیعی یا تهدیدی علیه شما صورت گرفته است یا خیر تاکید کرد: بله ! چهارشنبه گذشته از طریق مقامات صلیب سرخ به ما اطلاع داده شد که وضعیت جسمی شیخ خضر بسیار وخیم است و گفتند شما می توانید به این شرط با او دیدار کنید که وی را متقاعد نمایید دست از اعتصاب غذا بردارد. لیکن ما رفتیم و دیدیم که الحمد لله او در سلامت نسبی است. هرچند از ضعف شدید بدنی رنج می برد اما  با داشتن روحیه بسیار بالا همچنان قصد دارد تا آزادی کاملش مقاومت نماید.


90/11/27

سخنرانی سید حسن نصرالله در روز همایش بزرگداشت شهدای حزب الله در بیروت

.....دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با انتقاد از سکوت رسانه‌های عربی در قبال اسیر فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی که روزهای طولانی است که دست به اعتصاب غذا زده و با خطر مرگ دست و پنجه نرم می کند، گفت: اگر "خضر عدنان" یک اسرائیلی بود آیا جامعه بین المللی آنگونه که اکنون با ما درباره آن برخورد می‌کند، با رژیم صهیونیستی برخورد می‌کرد، کسی که هم اکنون در آستانه مرگ قرار گرفته و خواسته‌های برحقی دارد، آیا واقعا اگر او یک اسیر اسرائیلی در دست یکی از گردان‌های مقاومت بود، رهبران جهان عرب برای فراهم کردن تضمین‌ها و حصول اطمینان از سلامتی وی وارد عمل نمی‌شدند؟


[ 15/02/2012 - 01:08 ب.ظ ]

DataFiles\Cache\TempImgs\2012\1\News_1390_Esfand_7_1_1_1_300_0.jpg
جنین ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

رهبر اسیر جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر تداوم اعتصاب غذای خود که از 60 روز پیش و در اعتراض به بازداشت موقت بی دلیل و بی جهت و بدون محاکمه وی آغاز شده است، تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسیر خضر عدنان که در نتیجه اعتصاب غذای دو ماهه حالش وخیم گزارش می شود، خاطر نشان کرد که حکم دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی مبنی بر تداوم بازداشت موقت من، ظالمانه و غیر قابل قبول است و نمی تواند مرا از ادامه اعتصاب غذا تا آخرین لحظه باز دارد و من همچنان بر احقاق حقوق و خواسته های خود درباره لغو این حکم بی دلیل و بی جهت تاکید دارم.

در همین راستا، وزارت امور اسرا و آزادگان دولت غیرقانونی رام الله پس از نخستین دیدارش با این اسیر فلسطینی پس از تاکید دادگاه صهیونیستی بر تداوم بازداشت موقت وی اعلام کرد که شیخ خضر قدرت حرکت و بلند شدن از زمین را از دست داده است و جسمش به شدت نحیف و ضعیف شده است، اما بر خلاف اخبار منتشر شده طی روزهای اخیر به کما نرفته است و روحیه بالایی دارد و بر حفظ قرآن کریم و نماز در همان بستر خود مداومت می ورزد و قدرت تکلم و تشخیص اشیاء پیرامونی خود را از دست نداده است.

دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی اخیرا با برگزاری سه جلسه مساله بازداشت موقت شیخ خضر عدنان را بررسی کرده است که آخرین مورد آن روز پنجشنبه گذشته در بیمارستان صفد بود. این دادگاه در جلسه مذکور اعتراض دایره حقوقی به حکم تمدید بازداشت موقت این اسیر فلسطینی به مدت 4 ماه دیگر را رد کرد.

عدنان 34 ساله از اهالی شهرک عرابه در استان جنین است و یک هفته پس از بازداشت موقت خود به دست نظامیان صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده است، ولی با گذشت 60 روز از اعتصاب وی و وخامت حال این اسیر فلسطینی، اداره زندان های اسرائیل حاضر به رسیدگی به وضعیت این اسیر فلسطینی نیست و خانواده وی به شدت نسبت به سلامتی اش نگران هستند.


[ 18/02/2012 - 11:46 ق.ظ ]

DataFiles\Cache\TempImgs\2012\1\News_1390_Bahman_327_300_0.jpg
استانبول ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

چندین نهاد ترکیه از جمله انجمن همکاری با ملت فلسطین و انجمن دوستی فلسطینی به منظور اعلام همبستگی با خضر عدنان از رهبران اسیر جنبش جهاد اسلامی که از 61 روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است، تظاهرات کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شرکت کنندگان در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی بر حمایت خود از اسرای فلسطینی تاکید کردند.

آنان در حالی که شعار "اسرای فلسطینی تنها نیستند" سر می دادند، پارچه نوشته هایی با مضمون "خضر از 61 روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است" در دست گرفته بودند.

از سوی دیگر، سخنگوی انجمن همکاری با ملت فلسطین تصریح کرد: زندانبانان صهیونیست به شیوه های غیر انسانی با عدنان رفتار می کنند.

"سلیم سزر" افزود:« دادگاه نظامی صهیونیستی مدت بازداشت این رهبر اسیر را برای 4 ماه دیگر تمدید کرد که این اقدام عملا به منزله اعدام خضر است.» 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : نسیم سحر

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان